Your body is your most priceless possession... so take care of it.
HYDRATE


hydrate

75€
Iga päev kaotab meie keha vedelikke, mineraale ja elektrolüüte. Teatud seisundid, nagu liigne higistamine, oksendamine ja kõhulahtisus, võivad põhjustada kehas vedelikupuudust ja elektrolüütide tasakaalu häiret - seda nimetatakse dehüdratsiooniks.
Vedelikupuuduse sümptomid avalduvad juba siis, kui kaotatud on 2% normaalsest veehulgast organismis.
Meie keha on keeruline ja hoolikalt tasakaalustatud rakkude, kudede ja vedelike süsteem, mille kaudu läbib peaaegu igas sekundis tohutu arv elektrilisi impulsse. Elektriimpulsside kõrge juhtivuse säilitamiseks on vajalikud elektrolüüdid.
Elektrolüütide tasakaaluhäired võivad teie tervist kahjustada, sest nad reguleerivad meie vere pH tasakaalu, toitainete ainevahetust rakkudes ja lihaste tööd.
Võtke natukene aega enda jaoks ning värskendage oma keha HYDRATE tilgutiga.
Põhikomponendid:
250 ml glükoosi & 1000 ml vedelikku elektrolüütidega:
Naatrium(Na+), Kaalium(K+), Magneesium(Mg++), Kaltsium(Ca++) ja Kloor(Cl-)
NÄIDUSTUSED
Liigne higistamine
Füüsiline ülekoormus
grain
Oksendamine
event_seat
Kõhulahtisus

ELEKTROLÜÜDID 

Inimkeha vajab elektrolüüte paljude oma funktsioonide täitmiseks, näiteks optimaalse vedeliku tasakaalu säilitamiseks rakkudes ning toitainete imendumiseks ja hapniku transportimiseks. Lisaks normaalse vererõhu säilitamiseks, närvisignaalide edastamiseks ning lihaste kokkutõmbumiseks ja lõdvestamiseks.

NAATRIUM(Na+)

Naatrium vastutab vedelike ja elektrolüütide tasakaalu eest kehas. See on oluline ka veremahu reguleerimiseks ning lihaste ja närvide funktsiooni säilitamiseks. Naatriumit on vaja elektrolüütide tasakaalu säilitamiseks rakusisese ja rakuvälise keskkonna vahel. Liiga madal naatriumisisaldus kehas põhjustab seisundit, mida nimetatakse hüponatreemiaks, mis on kõige levinum elektrolüütide tasakaaluhäire. Sageli põhjustab seda tugev kõhulahtisus või oksendamine.

KALTSIUM(Ca++)

Kaltsium osaleb luude ja hammaste moodustamisel ja tugevdamisel ning reguleerib paljusid elutähtsaid protsesse kehas - tagab vere hüübimise, lihaste kokkutõmbumise ja närviimpulsside läbimise. Kui veres pole piisavalt kaltsiumi, võtab keha selle puuduse korvamiseks meie luudest ning kui see juhtub pikema perioodi vältel, võib see lõpuks põhjustada osteoporoosi.

MAGNEESIUM(Mg++)

Magneesium kaitseb väsimuse eest, parandab meeleolu ning aitab võidelda stressi ja depressiooniga. Magneesium osaleb närviimpulsside ülekandmisel, lihaste kokkutõmbumisel ja lõdvestamisel, mis on südame-veresoonkonna ja lihastesüsteemi tööks väga oluline. Samuti aitab krampide vastu ning soodustab terveid luid ja hambaid. 

KAALIUM(K+)

Kaalium on oluline südame löögisageduse ja lihaste funktsiooni reguleerimiseks. Koos naatriumiga osaleb see elektrolüütide tasakaalu hoidmises ja tagab rakkude vaheliste elektriliste impulsside juhtimise. 

KLOOR(Cl-)

Kloori leidub peamiselt rakuvahelises vedelikus ja see koostoimib tihedalt naatriumiga, et säilitada õige tasakaal ja rõhk keha erinevates vedelikupiirkondades (veri, rakusisene ja rakkudevaheline vedelik). See on oluline ka organismi pH taseme säilitamiseks tasakaalustades passiivselt vere, kudede ja elundite positiivseid ioone. 
KASUTEGURID
Keha rehüdratsioon ehk elektrolüütide tasakaalu taastamine.
Keha happesuse (pH) taastamine.
VASTUNÄIDUSTUSED
Kui on esinenud südame-, neeru- või maksahaigused, ei ole intravenoosne teraapia lubatud.
Kui olete tilguti koostisosade suhtes allergiline.