Your body is your most priceless possession... so take care of it.
MIKS ON INTRAVENOOSNE (IV) VÕI INTRAMUSKULAARNE (IM) MANUSTAMISVIIS SUUKAUDSEST MANUSTAMISEST EFEKTIIVSEM?
IV tilgutid toimetavad olulisi vitamiine, mineraale, aminohappeid ja muid koostisosi otse vereringesse. See annab Teie kehale palju suurema kontsentratsiooni võrreldes suukaudse tarbimisega.
Kui võtate vitamiine suu kaudu (kas tableti, pulbri või vedelikuna), on imendumine piiratud nende biosaadavuse* tõttu, imendumist mõjutavad ka teie geneetika, üldine tervislik seisund, vanus, ainevahetus ja muud tegurid. Näiteks võttes C-vitamiini 500 mg suukaudselt on selle biosaadavus 63% - absorbeetitakse ainult 315 mg - uriiniga väljub 241 mg.
Viitamiine suu kaudu võttes, mida suurem annus, seda väiksem biosaadavus, mis võib langeda kuni 15%-ni.
Intravenoossed/intramuskulaarsed vitamiinid imenduvad palju kiiremini ja 100% biosaadavusega.
Kui teie vereringes on kõrgemad vitamiinide ja mineraalide kontsentratsioonid, tähendab see, et teie rakud saavad kasu suurenenud omastamisest, nii et tunnete nende mõju rohkem.
*farmakokineetika mõiste, mis näitab, kui suur osa manustatud vitamiinist või keemilisest ühendist jõuab muutumatul kujul süsteemsesse vereringesse.
MIKS ME VAJAME VITAMIINE JA MINERAALE?
Vitamiinid ja mineraalid on asendamatud toitained, mida on vaja tervislikuks organismi arenguks, kuid inimesed ei sünteesi neid ise ja seetõttu on oluline tarbida vitamiine lisaks. Nende täielik puudumine sinu toidus või kestev pikaajaline vitamiinivaegus võib organismile olla kahjulik ja isegi ohtlik, põhjustades erinevaid tervisega seotud probleeme. Toidulisandid ei asenda täisväärtuslikku ja tasakaalustatud toitumist, neid kasutatakse toidule lisaks ja need kompenseerivad vitamiinide ja muude kasulike mikroelementide puudust organismis.
KAS IV PROTSEDUUR ON VALULIK?
Igal inimesel on erinev valulävi, ehkki mõne inimese arvates on nõelad suhteliselt valutud, on teistel see pisut valulik ja me anname endast parima, et muuta iga kogemus võimalikult mugavaks.

KAS IGAÜKS VÕIB TILGUTIT NING SÜSTI SAADA?
Ehkki enamus meie kliente on selleks sobivad, jätame endale õiguse teenindamast keelduda, kui tunneme, et see tekitaks komplikatsioone või probleeme. Me ei paku oma teenuseid alla 18-aastastele.

KUS TERAAPIAT LÄBI VIIAKSE?
Kliinik asub Tallinna vanalinnas aadressil Suur-Karja 13 teisel korrusel. Ei tunne kodunt lahkumiseks ennast piisavalt hästi? iClinicu tervishoiutöötaja tuleb ise Teie juurde, meie teenus võimaldab Teil lõõgastuda ja kosuda mugavalt kodus, erakontoris või hotellitoas.

KUI TIHTI MA VÕIN TILGUTIT SAADA?
Sagedus sõltub Teie hüdratsiooni vajadusest ja Teie valitud IV lahusest. Kohandame teiega koos plaani vastavalt Teie eesmärkidele ja füsioloogilistele vajadustele.

KAS MA TUNNEN END KOHE PAREMINI?
Mõned lahused nagu Hydrate ja Party panevad Teid pea kohe pärast teraapiat värskemana tundma. Teised tilgutid on loodud pikaajaliste mõjude saavutamiseks, nagu tugevdatud immuunsus, kõrgendatud energia tase ja parem üldine tunne.

KAS MA VÕIN SAADA TILGUTIT PÄRAST ALKOHOLI TARBIMIST?
Jah, Te võite saada infusiooni pärast alkoholi tarvitamist, kuid see jääb meie meditsiinitöötaja otsustada, kas inimene on protseduuriks kõlbulik.

MIKS MA PROTSEDUURI AJAL VÕIN TUNDA, ET MUL ON KÜLM?
Teie vereringesse sattunud vedelik võib olla madalamal temperatuuril kui kehatemperatuur, mistõttu võib see ajutiselt tekitada pisut külma.

KUI KAUA VÕTAB IV INFUSIOONITERAAPIA AEGA?
IV manustamine kestab keskmiselt 60 minutit, süsti protseduur vähem kui 15 minutit.

MILLISED ON TÕENDID IV TERAAPIA KASULIKKUSE KOHTA?
Siit leiate huvitava meditsiiniartikli IV teraapia eeliste ja tõendite kohta, mis põhineb IV teraapia pioneer Dr. John Myersi tööl.

KAS MA SAAN PÄRAST PROTSEDUURI TREENIDA?
Jah, saate jätkata oma igapäevaste tegevustega, soovitame enne treeningut umbes tund aega vahele jätta.

KAS MA VÕIN PÄRAST PROTSEDUURI ALKOHOLI JUUA?
Jah, kuid soovitame seda mitte teha, nii saate protseduurist maksimaalset kasu. Alkohol kahjustab teie tervist.

MIS VAHE ON INFUSIOONIL JA SÜSTIL?
Infusioon on intravenoosne tilguti, mida suunatakse läbi kanüüli teie käe veeni. Seejärel kinnitatakse Teid umbes 60 minutiks tilguti külge, samal ajal kui vedelikud ja vitamiinid sisenevad Teie vereringesse. Süst tehakse lihasesse.

KAS MA PEAN ENNE PROTSEDUURI TEGEMA VEREANALÜÜSI?
Esmase konsultatsiooni käigus selgitatakse välja vereanalüüsi vajadus. Kui Teil on juba vereproov tehtud, siis vaatame hea meelega tulemusi ning soovitame parimat lahendust.

KAS PAKUTE GRUPISOODUSTUSI?
Pakume soodustusi gruppidele ja üritustele. Küsige pakkumist info@iclinic.ee