Your body is your most priceless possession... so take care of it.
Biotiini süst
Biotiin (B7) on iluvitamiin, millel on oluline roll naha, juuste ja närvide tervises, kuna see on üks tähtsamaid vitamiine rakkude kasvu ja uuenemise tagamisel. Samuti on sellel vitamiinil kasulik mõju küünte struktuurile ja tervisele, see takistab küüneplaadi eraldumist ning tugevdab ja kiirendab nende kasvu. Biotiin mängib olulist rolli keratiini struktuuri ülesehitamisel - keratiin on peamine valk, mis vastutab naha ja juuste sära ning tugevuse eest.
Kuna B7-vitamiin osaleb lipiidide ainevahetuses, siis selle puudus suurendab rasueritust ja selle tulemusena muutuvad juuksed rasuseks, hapraks ning nende struktuur muutub õhemaks. Rasvade ainevahetuse häire põhjustab löövet ja naha koorumist, sealhulgas ka kõõma. Biotiin on võimeline tootma rasvhappeid, mis toidavad nahka ja aitavad rasunäärmetel korralikult toimida, B7 hoiab ära enneaegset juuste väljalangemist ja halliks muutumise, aitab säilitada limaskestade normaalset seisundit ning on vajalik kuivale nahale.
Biotiin juustele
Biotiin on kasulik kõigile, mitte ainult neile, kellel on selle puudus. Biotiini soovitatakse sageli toidulisandina tablettide või kapslitena, kuid sellisel kujul imendub see väga väikestes kogustes, täielikult imendub biotiin intramuskulaarse (tuharalihase) süstina.
Biotiini ülempiiri ega toksilisuse taset ei ole seatud ja isegi suurtes annustes tarbituna on see täiesti ohutu.
Olenevalt soovitud tulemusest, võib kuur kesta kuni 12 nädalat. Soovitame ühte süsti nädalas kuu aja jooksul ning seejärel vastavalt tulemusele hinnata kuuri jätkamise vajadust. Seejärel võib tulemust hoida 1 süstiga iga 2-4 nädala tagant.
VASTUNÄIDUSTUSED
Kui on kahe nädala jooksul teostatud botulliinisüste, on biotiin vastunäidustatud botuliini neutraliseeriva toime tõttu.
Kui on esinenud dermatiit, siis on biotiini süst vastunäidustatud.